Venus de Milo a múzy Rubens.

kozmetiky Zostaw komentarz

Determinant ženskosť, krásu a krásu model, dnes vytvorili v podobe bábiky Barbie. Zrejme nemá žiadne ideály, ale v každom veku brylował vzor krásy. Je tam, potom definícia nadčasové krásy?

Brunetky, blondínky, vysoké a nízke, štíhle a tie s… Každá žena má osobitnú krásu. Vnímanie ženského tela je úzko spätá so zmyslom pre estetiku tvaru The Times, v ktorom žijeme, a kultúry, v ktorom boli zvýšené sú. Ako asketický, stredoveké, prostý erotiky, ženy a guľaté tvary Rubens len kultúrne ikona. Tak, ako rozdielne sú predstavy o ženách v oblasti kultúry a umenia, a tak meniť ich vedomie, pocit ženskosti, a ako sa starať o svoju krásu a telo. Pri príležitosti nadchádzajúceho Medzinárodného dňa Krása eucerin, oslávil deviaty Septembra, je to stojí za úvahu nad tým, čo vlastne má vplyv na definíciu krásy.

Krása z minulosti

Aby sme pochopili podstatu krásy a krásu stojí za to odkazovať sa na niekoľko archetypov. Hoci sa to môže zdať dnes, aspoň bizarných a úsmev na tvári, sú základom súčasných kánonu krásy. Poďme teda začať od času primitívny človek. Tu bola najvyššia hodnota plodnosti, ktorej prejavy boli pozorované v široké boky, veľké prsia a hladkú a mäkkou kožou. Avšak, v údolí Nílu Veci boli trochu iné. Tu krása bola nariadená za vlasy, či skôr ich nedostatok! Žena, ktorá chce vyzerať ako pekná depilowała celého tela, vrátane hlavy a obočie. V tej dobe, nahá lebka bola najintímnejšie časť ženského tela a jej erotické masáže bol najväčší potešenie pre človeka. Spočiatku, depilácia obvykle používa hygienu, ale príliš pozor na zdravie, bol začiatok módy, ktorý diktoval podmienky, že sú krásne. Pre zvýšenie tvári začal používať make-up, obočie len prvý a potom sa silným dôrazom oči.

Ďalšou zastávkou v histórii je krása antického Grécka a Ríma – eucerin. To bolo tu prvýkrát, máme čo do činenia s ideálom krásy v tesnej blízkosti moderné. Antique krásy sa vyznačuje pravidelnosťou rysov, primerané telo, jeho prirodzenosť, ktorá je nevyhnutne spojené s gráciou. Dobre viditeľná tiež rád vyrezávanými figúrkami, ani športové. Z tohto dôvodu, Rimania prednostné malé prsia. Zdroje hovoria, že o Spartankach obwijały prsia pevne obväzom, aby brzdí ich rast. To znamená, že prvá podprsenka. Je tiež potrebné poznamenať, že dnes túžil po Tan – v staroveku bol prejavom chudoby a patrí do najnižšej spoločenskej triedy.

Ďalšia zmena vo vnímaní krásy priniesli v stredoveku. Tu, čítanie poézie trubadurską vidíme ženu, tak krehká, že takmer neskutočné. Viac víla ako žena má veľmi štíhla postava (ženy od stredovekých obrazov môže vážiť až 40 kg!). V cene bolo tiež jasné, dlhé vlasy a bledú pleť bez pieh. V stredoveku kult zadnej epilácia hlavy. Pre zdôraznenie vysoké čelo, ženy roztrhal svoje vlasy do polovice lebky –  eucerin. Všetky tieto úpravy za následok výrazný odklon od starého ideálu krásy. Výrazne vyšší lícne kosti, prepadnuté líca a vlasov dostali tak ďaleko, zmenil vnímanie krásy, ale široké boky a malé prsia ešte vzbudil túžbu.

Kult plavovlasá kráska sa zmenila len na prelome pätnásteho a šestnásteho storočia. Gone obdiv k anorektických žien, ktorých telá začala zvodné kola. Množstvo ženských tvarov fascinácia prejavilo okrem iného v diele Rubens, kde sa prvýkrát v histórii bol veľký krach v ocenili spoločnosti vyhlásil, že výstrihy.

Ďalšie prielom priniesol období romantizmu, kedy je ideálna žena bola inšpirácia básnikov a maliarov, a jej vnútorná krása kontrastuje so stratou eucerin. Príklady takýchto žien bolo určite Potocký a Marie Duplessis názvom “Dáme s kaméliami.” Pekná žena bola podobná stredoveký vzor, ​​s tým rozdielom, že temný bledú pleťou a vlasmi hanbiť nemusel byť tak jasné nie je. Romantizmus bolo obdobie, v ktorom tiež začal vidieť vnútornú krásu ženy. Francúzske a britské impresionistov predovšetkým chválil tie ženy, ktoré mali root “podivný” a tvoria celé skladačky.

Skôr oceňujú jemnosť a dvojznačnosť ženy prestali byť vnímané so začiatkom prvej svetovej vojny Prišla móda pre krátke vlasy, oblečenie a štýlové oblečenie pre mužov, ženy oslobodenej trend zvíťazil. Vývoj kinematografie a celebrity Marlene Dietrich sa to model krásy začal definovať masovej kultúry. Takže prilákať najväčšiu publikum, bolo nutné sa odkazovať na najjednoduchšie a najviac zakorenené v mysliach model krásy, ktorá je bezpochyby už spomínaný plodnosti. Situácia použité Marilyn Monroe, považovaný za absolútnu sexuálny symbol, čo je ideál ženstva. Tento údaj úplne v réžii tímu špecialistov z obrazu, vytvorená pre podporu trhu, ktorá v tej dobe uctievali platinové blond, silný make-up a provokatívne oblečenie. Pre takmer dve desaťročia Monroe brylowała ako stelesnenie krásy. Jej sláva na krátku dobu kvetinových detí lesk v kombinácii s poctou prirodzenosť a disco časy.

Posledná zásadný prelom v “urodowej Časová os” je na začiatku deväťdesiatych rokov, obdobie fascinácia zdravého životného štýlu a kultu štíhlosti. Rovnaké predpoklady boli veľmi priaznivé, ale rovnako ako v prípade Egypta, môžu príliš horlivé a príliš doslovné móde mať nežiaduce účinky liečby, a dokonca aj ohroziť zdravie. Všeobecne prijímané schéma krásy, na základe rezignácie tvary žien, viedli k vytvoreniu silných žien pozbawianej jadro, líši sa od mužov. Prvýkrát v ľudskej histórii sa dáva prednosť úzke boky. To znamená, že nemá záujem na také vlastnosti ako plodnosť. Navyše, malé poprsie je dnes prirodzeným dôsledkom nízkej hmotnosti, a preto nepredstavuje žiadne nedostatky.

Súčasná Pretty Woman

Tým, že analyzuje vzor transformácie krásu a krásu môžete vidieť opakovanie určitých funkcií kultu. Aj keď v nasledujúcich obdobiach v histórii zmeny, ktoré prinieslo niektoré mravné hodnoty nie sú nikdy z módy. To je koža zdravá a upravené. Pri použití kozmetiky a prípravkov pre starostlivosť o pleť, môžete ľahko znížiť viditeľné nedostatky. Problém nastane, keď nevyhnutné starnutie kože. Je prirodzené, že v určitom veku pleť stráca svoju pevnosť teraz, zmena tvaru tváre, a tam sú prvé známky starnutia v podobe vrások. Navyše je tento proces urýchli životný štýl vedieme, v zhone, nie wysypiając k chybnej jesť jedlá bez mnohých dôležitých živín, vitamínov a minerálov. Znečistené životné prostredie, cigaretový dym, slnečné žiarenie (UV žiarenie, modré svetlo) a použitie opaľovanie sú ďalšie faktory, ktoré k poškodeniu kolagénových vlákien, a viesť k tvorbe voľných radikálov v pokožke. Stres, nedostatok vitamínov a pohybu na čerstvom vzduchu je umocnený nezdravé vzhľad tváre. Ako vidíte vývoj modernej civilizácie nepriniesla recept na nadčasové krásy a krásy. Negatívne dopady sú účinne brániť zachovanie mladistvého vzhľadu.

Komentowanie zabronione.

projektowanie stron tarnów